Nicholas Sparks ukończył z wyróżnieniem rachunkowość na Uniwersytecie w Notre Dame. Imał się różnych zajęć. Miał różne prace dorywcze, a nawet prowadził własną firmę przez jakiś czas. Tylko, że chyba od zawsze czuł, iż pisanie to coś, co naprawdę kocha. Może na samym początku nie szło mu to zbyt dobrze, ale w końcu przełamał się. Na tyle, że jego książki zostały przetłumaczone na 33 języki, w tym na polski. W naszym kraju, jak również w wielu innych ma on swoich oddanych fanów, którzy bardzo chętnie chodzą także do kina na filmy oparte na scenariuszu stworzonych z jego opowieści. To bardzo zdolny, amerykański autor, który zaprasza do czytania swojej najnowszej książki pt. “Powrót“.

Nowość na rynku

Powrót” to historia Trevora Bensona, który zamieszkuje w opuszczonej chacie swojego dziadka, zmarłego w tajemniczych okolicznościach. Gdyby nie to, że Trevor został ranny podczas wykonywania swoich lekarskich obowiązków, ogólnie mężczyzna znajdowałby się w zupełnie innym miejscu. Los zmusił go do tego, aby ten przystanął w miejscu i poświęcił się przemyśleniom. Trevor uznaje, że przy okazji wyjaśni tajemniczą śmierć swojego dziadka. W tym celu musi nawiązać kontakt z Callie – młodą buntowniczką, która mieszka w przyczepie przy drodze. W kontaktach z młodzieżą Trevor nie jest prawdziwym specjalistą. Do tego jest jeszcze Natalie – kobieta, która pełni funkcję zastępcy szeryfa. Bohater sam jest zdziwiony tym faktem, że ktoś jest w stanie tak na niego oddziaływać. Dlatego też decyduje się na to, aby zawalczyć o uczucie Natalie. Tylko, że na pewno nie będzie to łatwa walka, o czym Trevor przekonuje się bardzo szybko.

“Dla Ciebie wszystko”

Dawson to dobry chłopak, który jest chwalony przez inne osoby. W szkole zdobywa dobre stopnie, a nauczyciele chwalą jego postawę. Coś, co na pewno ogromne zadowoliłoby wielu rodziców, jego ojca bardzo denerwuje. Wszystko przez to, że Dawson kompletnie nie pasuje do swojej rodziny. On – dobry, a oni to postrach całej okolicy. Ciągłe awantury pomiędzy nim a ojcem to normalność. Pewnego dnia Dawson ucieka z domu i zatrzymuje się u mechanika, gdzie ma szansę na normalne życie. Amanda bardzo lubi Dawsona. Ona go kocha i jest to miłość z wzajemnością. Tylko, że jej rodzina nie zgadza się na związek z chłopakiem pochodzącym z takiej rodziny. Amanda chce walczyć o ten związek, ale to Dawson postanawia się wycofać, ponieważ nie chce, aby ukochana zmarnowała sobie przy nim życie. Czy tak powinno wyglądać zakończenie ich historii?

Zima autorstwa freepik - pl.freepik.com